pakostane

Vodice 

Známé a oblíbené prázdninové město nabízí mnoho rozmanitých aktivit, bohatou turistickou nabídku, různé zábavné pořady a pohostinnost místních obyvatel.

Hlavní a nejoblíbenější pláže Vodic jsou u hotelů Imperial a Olympia, podél vilové čtvrti Lovetovo je souvislá řada menších pláží, která přímo navazuje na krásné menší pláže obce Srima, která je fakticky vilovou čtvrtí Vodic. Na druhé straně Vodic u hotelu Punta a vilové čtvrti Blata je Plavá pláž, nositelka Modré vlajky. Další menší pláže jsou přímo u hotelu Punta.

Historický význam mají archeologické lokality Šabin brdoGradina DragišićRakitnicaRimska ograđenica či Prižba. V době bojů proti Turkům byly kolem města vystavěny hradby se třemi věžemi a na východě dodnes stojí turecká celnice. Za pozornost turistů stojí tříposchoďová Čorićova věž ze 17. století, kterou jako svůj letohrádek nechala vystavět šibenická rodina Fonda. Na západě Vodic se ze 17. století dochoval gotický kostel sv. Kříže. Na náměstí je dominantní barokní farní kostel sv. Kříže se zvonicí pocházející z poloviny 18. století. Dvě studny na hlavním náměstí jsou vzpomínkou na dobu, kdy Vodice prodávala vodu ze svých nesčetných pramenů.